تبلیغات
بارسلون - ساکی:گواردیولا باید در بارسا بماند

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 3 اسفند 1390
اریگو ساکی سرمربی سابق تیم ملی ایتالیا درک می کند که پپ گواردیولا، مربی جوان بارسا ممکن است بعد از 4 سال حضور برروی نیمکت مربیگری تیم کاتالان خسته شده باشد ولی درعین حال یادآوری کرده که مربی جوان بارسا هیچ تیمی بهتر از بارسا نخواهد یافت
مربی سابق میلان در صحبتهایی به کام رادیو گفت:« من زمانی که خسته شده بودم مربیگری میلان را رها کردم.چون بعد از 4 سال خسته شده بودم . اوضاع گواردیولا هم به خودش بستگی دارد ولی اگر به دنبال انگیزه است، باید به او بگویم که بهترین راه ماندن در خانه است . بارسلونا، کشور او، تاریخ او و فضای اوست. بهترین کار برای او این است که در بارسلونا بماند.»

البته در صورتی که گواردیولا تصمیم به ترک بارسا بگیرد، ساکی به او توصیه می کند که به فوتبال ایتالیا نیاید:« ایتالیا باید آخرین گزینه گواردیولا باشد. فوتبال ایتالیا به پاسکاری عادت ندارد و دراینجا کسی این سبک کاری را دوست ندارد. به علاوه باشگاه های ایتالیایی همیشه عجله دارند و برنامه طولانی مدت در ایتالیا جایی ندارد.»
ساکی معتقد است که بارسای کنونی هنوز راهی طولانی را پیش رو دارد . هرچند که همیشه نمی توان تمام جامها را مال خود کرد.
ساکی که با هدایت میلان، یکی از درخشان ترین تیمهای تاریخ فوتبال را درفوتبال دنیا ثبت کرده، در ادامه درمورد مورینیو هم صحبت کرد و به تمجید از مربی پرتغالی پرداخت و گفت:« مورینیو یک مربی بزرگ است. همیشه افرادی هستند که او را خیلی دوست دارند و برخی دیگر دوستش ندارند. ولی مورینیو شخصیتی فوق العاده است. او از ایتالیا رفت؛ چون به دنبال انگیزه متفاوتی بود ولی من فکر می کنم که در سال آینده هم مورینیو را در رئال خواهیم دید.»


ارسال توسط آریا
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

طراحی سایت

قالب وبلاگ