تبلیغات
بارسلون - گزارش روز: مشکلات روزهای اول مسی برای بازی در بارسا

لیونل مسی، ستاره آرژانتینی باشگاه بارسلونا اکنون ستاره و بازیکن شماره یک تیم کاتالان است. او هنوز پا به 25 سالگی نگذاشته ولی کارنامه ورزشی درخشانی دارد و درخشش او بعد از نگاه به بیوگرافی مملو از سختی و بیماری او به مراتب بیشتر خواهد شد.

با درنظر داشتن تمام روزهای خوب و بد مسی، می توان او را یکی از مهمترین بازیکنان تاریخ دنیای فوتبال دانست

15 فوریه، چهارشنبه گذشته، دهمین سالگرد امضای قرارداد مسی با باشگاه بارسلونا بود و لیونل مسی دراین روز به باشگاه کاتالان پیوست. البته این انتقال به سادگی انجام نشد، چرا که رئیس باشگاه نیولز اولدبویز در آن روز سنگهای زیادی را برسر مسیر انتقال مسی به بارسلونا می انداخت.

ازهمین رو مسی شروع خیلی سختی را دربارسلونا داشت و او و خانواده اش روزهای دردناکی را پشت سرگذاشتند. سختی کنار آمدن با شرایط زندگی در یک کشور جدید، با مصدومیت جدی مسی (شکستگی استخوان نازک نی پای چپ مسی) همزمان شده بود و تمام اینها در طول سالهای 2000 تا 2002 رخ داد.

درآن دوران مسی دوازده سا هم سن نداشت و می بایست برروی دوران نقاهتی طولانی مدت تمرکز می کردو بازیهاش به انجام بازیهای دوستانه با بازیکنان هم سن و سالش محدود می شد. مسی برای غلبه بر این مشکلات در تیم کودکان دسته بی بارسلونا حضور یافت تا بتواند در دیداری رسمی در لیگ محلی که از سوی فدراسیون فوتبال کاتالونیا ترتیب داده می شد حضور یابد

تنها خبر مثبت این بود که مسی در بارسلونا زیرنظر بهترین متخصصان بود و برنامه های فوق العاده ای را برای رشد فیزیکی اش دنبال کرد تا توانست بعد ازرشد فیزیکی مناسب به رقابت در سطح اول فوتبال اروپا بپردازد

La primera ficha de Messi como futbolista del FC Barcelona Archivoارسال توسط آریا
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

طراحی سایت

قالب وبلاگ