تبلیغات
بارسلون - بارسا - والنسیا

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 12 بهمن 1390
14 بازیکن تیم اول به همراه 8 بازیکن بارسا ب امروز در سیوتات اسپورتیوا جلسه تمرینی بازی با والنسیا را برگزار کردند.

مصدومان شامل پدرو، افلای، اینیستا و ویا نیز برنامه ریکاوری خود را در باشگاه انجام میدادند.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


بارسا صبح دوشنبه پس از استراحت یک روزه یکشنبه به تمرینات بازگشت. هدف اصلی تمرکز بر روی بازی والنسیا در مستایا و در قالب مرحله رفت جام حذفی بود که روز چهارشنبه از ساعت 21 آغاز خواهد شد.

هر 14 بازیکن تیم اصلی از جمله الکسیس که آمادگی کاملش در روز شنبه اعلام شد، در تمرین حاضر بودند و جوانان بارسا ب که به ویارئال سفر کرده بودند؛ آیزاک کوئنکا، جاناتان دوس سانتوس، تلو و سرجیو روبرتو به همراه روسل، اسپینوسا، بالیو و سرجی گومز نیز حضور داشتند.

ریکاوری مصدومان

جدا از آندره فونتاس، تمامی بازیکنان مصدوم شامل پدرو، اینیستا و افلای و ویا در سیوتات اسپورتیوا خوان گمپر مشغول ریکاوری بودند. علاوه بر این بازیکنان، سیدو کیتا که همراه تیم ملی مالی در جام ملتهای افریقا حضور دارد نیز غایب خواهد بود.

پینتو: «ما برای صعود در جدول تلاش می کنیم».

دروازبان بارسلونا می گوید: «تیم اعتماد به نفس خود را برای جنگ در لیگ و کاهش اختلاف با رئال مادرید نگه خواهد داشت، ما تلاش می کنیم».

خوزه مانوئل پینتو با وجود اختلاف هفت امتیازی با رئال خوش بینانه به این موضوع نگاه میکند. این تیم هنوز در سه رقابت حضور دارد و امیدبه پیروزی هنوز وجود دارد: «روحیه بازیکنان تیم نشانه ی اعتماد به نفس و ایمان است. ما فضای بسیار کمی برای خطا داریم و هنوز چیزی را از دست نداده ایم. ما عالی هستیم و دست یابی به هر هدف ما را هیجان زده و خوشحال می کند».

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


دروازبان بارسلونا می داند که چگونه حرفه ای بازی کند و معتقد است که تساوی در ال مادریگال چندان تاثیری روی کار تیم نمی گذارد.

نگاه به جلو در جام

پینتو همچنین در مورد بدنسازی صحبت کرد و گفت: «ما خسته نیستیم، مربیان خوب و فیزیوتراپ های عالی داریم؛ اما هیچ چیزی نمی تواند همیشه فوق العاده کار کند، اما تیم کاملا متحد است».

تلاش برای اولین بودن

اگرچه او همیشه به طور کامل در جام پادشاهی بازی می کند، اما خود را برتر و اولین در رقابت ها نمی داند: «من هر روز طوری تمرین می کنم که انگار در ترکیب ثابت حضور خواهم داشت، من تمام صبر و جاه طلبی جهان را در خودم حس می کنم. والدس بهترین دروازبان جهان است و من بیشتر برای بهبود خود کار می کنم تا مسابقه حضور در ترکیب را از والدس ببرم».

دلایلی برای باور بارسای گواردیولا!

پنج دلیل برای باور کردن اینکه این بارسا می تواند چهارمین چهارمین عنوان بارسای گواردیولا را در لیگ کسب کند:

با تساوی مقابل ویارئال، تیم در بهترین موقعیت در لیگ قرار نگرفت. آن ها هفت امتیاز از رئال مادریدی که اشتباهات بسیار اندکی دارد عقب هستند؛ اما اکنون برای قضاوت و اعلام پایان رقابت بسیار زود است. بارسا بهترین تیم جهان است و طرفداران آن دلایل زیادی دارند تا همچنان بر این اعتقاد باشند که جایزه ی لیگ به کاتالونیا خواهد رسید.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


1- تیم قادر است تا هر مانعی را کنار بزند:

بارسای گواردیولا به عنوان تیمی که تسلیم می شود شناخته نشده است و با رجوع به گذشته این احتمالا جالب ترین رقابتی است که تیم تا به حال با آن روبرو شده است. باشگاه از میان 16 رقابت انجام شده در سه سال و نیم گذشته موفق به برد سیزده رقابت شده است و در هریک از این رقابت ها، تیم پیش از کسب عنوان می بایست به برنابئو سفری داشته باشد. تفاوت هیچ گاه به وسعت اکنون نبوده است اما این بار این مادرید است که باید به نیوکمپ بیاید.

2- سبک بازی در خانه:

بارسا در نیوکمپ فوق العاده بوده است. آن ها در نیوکمپ به 9 برد و یک تساوی دست یافتند و موفق شدند 43 گل به ثمر برسانند، درحالیکه تنها رئال بتیس موفق شده است 2 گل وارد دروازه بارسا کند. این اولین فصلی ست که آن ها برای داشتن آماری فوق العاده در 9 بازی اول لیگ در خانه برنامه ریزی کرده اند.

3- در مسیر پیشرفت:

اما تیم در بازی های خارج از خانه به 5 مساوی دست یافته و یک بازی را نیز از دست داده است (17 امتیاز از 30 امتیاز موجود). این می تواند دومین رکورد بازی های خارج از خانه در کورس قهرمانی باشد؛ اما از این جهت که از بارسا انتظار اشتباه نمی رود، این اجرایی بسیار ضعیف تر از فصول گذشته است. اگر بارسا هر 9 بازی پیش رو خارج از خانه را ببرد می تواند به رکورد 13 در سه فصل گذشته برسد.

4- بهبودی بازیکنان:

تیم در سفر های اخیرش چندین بازیکن کلیدی را از دست داده است؛ جراحی های کوتاه مدت اینیستا (3 هفته) و پدرو (بازگشت او به چگونگی پیشرفت فرآیند درمان بستگی دارد)، کیتا نیز به دلیل شرکت در جام ملت های آفریقا در تیم حضور ندارد، همه ی آن ها به زودی به تیم باز خواهند گشت، همچنین ویا و آفلای ممکن است پیش از پایان فصل به تیم بپیوندند.

5- تاریخ بسیار واضح است:

بارسا تحت هدایت گواردیولا به موقعیت های شگفت آوری رسیده است، اما پیش از ورود او نیز تیم گذشتن از موانع بسیار و بازگشت های دوباره شگفت آوری را تجربه کرده است. برای مثال می توان به بازگشت تیم برای برد عنوان های متوالی به کمک تنریف (1991/92 و 1992/93) و همچنین لیگ 1993/94 که به ثانیه های آخر کشیده شد، مانند 2003/04، که بسیار می گویند بازگشتی برای رسیدن به بارسای امروز بوده است اشاره کرد.

نخستین تمرین در امروز.

بازیکنان تیم بارسلونا صبح امروز در پشت درب های بسته، در سیوتات اسپورتیوا نخستین جلسه تمرینی روز سه شنبه خود را پشت سر گذاشتند. چهارده بازیکن از تیم اصلی و هشت بازیکن از بارسا ب تمرینات آماده سازی خود را برای بازی چهارشنبه در کوپا دل ری مقابل والنسیا برگزار کردند.

اف سی بارسلونا برای بازی روز چهارشنبه مقابل والنسیا از مرحله نیمه نهایی کوپا دل ری (ساعت 23:30 به وقت ایران) امروز دو بار تمرین می کند. جلسه تمرینی صبح شامل 14 بازیکن از تیم اصلی و هشت بازیکن از تیم ب بود. نام هشت بازیکنی که در تمرین امروز صبح شرکت کردند عبارتند از: آیزاک کوئنکا، جاناتان دوس سانتوس، تلو، سرجی روبرتو، مارک بارترا، مارک مونیئسا، مونتویا و رودری. ضمن آن که بازیکنان مصدوم تیم، پدرو، اینیستا، آفلای و ویا هم در سالن ورزشی تمرین کردند.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


تیم در عصر روز سه شنبه در سنت خوان دسپی، پشت درب های بسته ساعت 18:00، بار دیگر به تمرین می پردازد. پپ گوادیولا پس از اتمام این تمرین بالافاصله در کنفرانس مطبوعاتی شرکت خواهد کرد.

پیشرفت کوئنکا

آیزاک کوئنکا بازیکن بارسا ب صبح امروز در تمرین تیم شرکت کرد، او به تدریج در حال تبدیل شدن به عضو تیم اصلی است. همچینن او در ساعت 16:30 بعد از ظهر امروز قرارداد جدیدی با بارسلونا را به ثبت خواهند رساند.ارسال توسط آریا
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

طراحی سایت

قالب وبلاگ