تبلیغات
بارسلون - برد های رئال مقابل بارسا به تاریخ پیوست

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 29 دی 1390
سلام
بازم رئال رو بردیم
برد های رئال مقابل بارسا به تاریخ پیوست
په په هم وحشی بود
و دیشب تولد جوزپه گواردیولا بود
گل اول رئال رو cr7 به ثمر رسوند
گل تساوی رو پویولزد
گل دوم بارسا رو هم آبیدال!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بفرمایید ادامه مطلب

رئال مادرید1-2 بارسا؛ ویوا بلوگرانا

سایت گل- بارسا با پیروزی 2-1 مقابل رئال، یک گام بلند به سوی مرحله نیمه نهایی کوپا دل ری برداشت.
در این دیدار که در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو برگزار شد، ابتدا رئال با گل رونالدو پیش افتاد اما گل های پویول و آبیدال در نیمه دوم، یک پیروزی شیرین را برای کاتالان ها رقم زد.
در این دیدار مورینیو تیمش را با ترکیبی نسبتا غیر متظره راهی میدان کرد. حضور کاروالیو و آلتینتوپ در خط دفاعی و قرار گرفتن په په در خط میانی، اتفاقی بود که کمتر کسی می توانست آن را پیش بینی کند.
در سمت مقابل، تنها تغییر مهم در ترکیب اصلی بارسا، قرار گرفتن پینتو در ترکیب اصلی به جای والدس بود.بازی را بازیکنان بارسا کمی بهتر آغاز کردند. بازیکنان این تیم با همان سبک همیشگی، تلاش می کردند به دروازه حریف نزدیک شوند و در مقابل رئالی ها تلاش می کردند در ضد حملات خطرساز شوند.
بعد از سپری شدن دقایق ابتدایی، رفته رفته رئالی ها جریان بازی را در دست گرفتند و رونالدو که به نظر می رسید قصد دارد ناکامی اش در ال کلاسیکوهای قبلی را جبران کند، در متن حرکات تیمش قرار داشت.
سرانجام هم این ستاره پرتغالی بود که در دقیقه 11 روی یک ضد حمله سریع گل اول بازی را به ثمر رساند. پاس در عمق عالی بنزما، پشت محوطه جریمه بارسا به  رونالدو رسید و او بعد از پشت سر گذاشتن پیکه، با یک ضربه سهمگین دروازه پینتو را باز کرد.
بعد از این گل بازیکنان بارسا جریان بازی را در دست گرفتند و اینیستا می توانست دو دقیقه بعد نتیجهرا به تساوی بکشاند اما ضربه او را کاسیاس دفع کرد.
نفوذهای دنی اۀوس از سمت راست بارسا موجب شده که فضای زیادی در این منطقه به وجود بیاید و در ضد حملات رونالدو از این منطقه بسیار خطرناک ظاهر شود.
در دقیقه 16 چیزی نمانده بود که الکسیس سانچس بازی را به تساوی بکاشند اما ضربه سر او رو ارسال خوب مسی در مقابل نگاه بهت زده کاسیاس به تیر عمودی دروازه رئال برخورد کرد و به زمین برگشت.
اولین کارت زرد بازی را په په در دقیقه 18 دریافت کرد. مدافع پرتغالی که در این دیدار در پست هافبک دفاعی به میدان رفته بود، با یک تکل خشم روی پای بوسکتس، داور را مجبور به استفاده از کارت زرد کرد.
دو دقیقه بعد پیکه به دلیل خطا روی په په، کارت زرد گرفت تا دو تیم در تعداد اخطارها مساوی شوند.
اشتباه دنی آلوس در دقیقه 25 می توانست به گل دوم منجر شود اما پاس کریس رونالدو توسط آبیدال قطع شد.
یک دقیقه بعد مسی می توانست کار را به تساوی بکشد اما باز هم کاسیاس با یک واکنش سریع، باز هم دروازه تیمش را نجات داد.
بارسا در دقیقه 27 صاحب یک موقعیت بسیار خوب دیگر شد اما این بار مدافعان رئال توپ را دفع کردند.
بهترین موقعیت بارسا را اینیستا در دقیقه 28 از دست داد. پاس عالی سانچس، اینیستا را با کاسیاس تک به تک کرد اما در حالی که این بار دروازه بان رئال هم نتوانست کاری انجام بدهد، ضربه هافبک ملی پوش بارسا به بیرون رفت.
در دقیقه 33 یک پاس در عمق خوب، می توانست فابرگاس را دروازه بان رئال تک به تک کند اما کاسیاس به موقع از دروازه خارج شد و توپ را دفع کرد.
موقعیت بعدی بارسا روی ارسال دنی آلوس به دست آمد اما این بار هم ضربه نهایی راهی به چهارچوب دروازه رئال نداشت.
بعد از حملات پیاپی بارسا در فاصله دقایق 25 تا 35، بازی روند آرام تری پیدا کرد و بازیکنان رئال برای لحظات بیشتری توپ را در اختیار داشتند.
در دقیقه 41 همکاری مسی و ژاوی می توانست یک موقعیت خوب برای ستاره آرژانتینی ایجاد کند اما حضور به موقع مدافعان رئال، موجب شد تا توپ به کرنر برود.
در آخرین ثانیه های بازی در نیمه اول، فابرگاس شانسش را روی یک ضربه از راه دور امتحان کرد اما توپ با اختلاف نسبتا زیادی به بیرون رفت.
بازی در نهایت در نیمه اول با همان تک گل رونالدو به پایان رسید.
نیمه دوم را هم بازیکنان بارسا بهتر  و سریعتر آغاز کردند. اولین خطر این نیمه را هم فابرگاس ایجاد کرد اما ارسال او را بازیکنان رئال برگشت دادند.
اما سه دقیقه بعد سرانجام قفل دروازه رئال شکسته شد. یک ضربه کرنر از سمت راست دروازه رئال توسط ژاوی، از روی سر مدافعان این تیم عبور کرد تا کارلس پویول در حضور په په، با یک ضربه سر شیرجه ای، نتیجه را به تساوی بکشاند.
این گل هم جریان بازی را تغییر نداد و باز هم این بازیکنان بارسا بودند که نبض بازی را در اختیار داشتند.
در دقیقه 53 چیزی نمانده بود اینیستا بالاخره در نقش گلزن ظاهر شود اما ضربه او بعد از برخورد به پای راموس، به تیر دروازه برخورد کرد. پاس عالی فابرگاس نقش اصلی را در شکل گرفتن این صحنه داشت.
سه دقیقه بعد رئالی جبران کردند. ارسال عالی آلتینتوپ در محوطه شش قدم بارسا به بنزما رسید اما ضربه سر این مهاجم فرانسوی با برخورد به تیر دروازه به بیرون رفت.
در دقیقه 60 یک بار دیگر همکاری سانچس و اینیستا، یک موقعیت خطرناک را روی دروازه رئال ایجاد کرد اما ضربه نهایی خیلی راحت در اختیار کاسیاس قرار گرفت.
برخلاف نیمه اول که کریس رونالدو نقش زیادی در حملات رئال داشت، او در نیمه دوم بسیار کم فروغ بود.
مورینیو در دقیقه 66 دو تعویض هم زمان انجام داد و اوزیل و کایه خون را به جای دیارا و ایگواین به میدان فرستاد تا خط حمله کم فروغ رئال در نیمه دوم، جان تازه ای بگیرد.
اما این بارسا که بار دیگر یک موقعیت بسایر خطرناک ایجاد کرد. ارسال ژاوی روی یک ضربه ایستگاهی و ضربه سر بوسکتس، با اختلاف بسیار کمی به بیرون رفت.
در دقیقه 72 سانچس صاحب یک موقعیت خوب شد اما پرچم کمک داور، او را متوقف کرد.
 در این نیمه بازیکنان دوتیم نمایش پربرخورد تری داشتند و بارها با توپ یا بدون توپ روی هم دیگر خطا کردند.
در فاصله 12 دقیقه مانده به پایان بازی، بارسا به گل دوم رسید و باز هم یکی از مدافعان این تیم در نقش گلزن ظاهر شد. پاس عالی مسی پشت مدافعان حریف به آبیدال رسید و این مدافع فرانسوی با یک بغل پای دقیق دروازه کاسیاس را باز کرد.
واکنش مورینیو به این گل، فرستادن گرانرو به میدان به جای په په بود. مدافع پرتغالی که خوش شانس یود به خاطر لگد کردن دست مسی از بازی اخراج نشد، از بازی بیرون رفت تا رئالی ها ترکیب هجومی تری پیدا کنند.
در مقابل گواردیولا الکسیس سانچس را از میدان خارج کرد و آدریانو، مدافع چپ برزیلی را به میدان فرستاد تا بتوانند در 10 دقیقه پایانی برتری شان را حفظ کنند.
در دقیقه 85 گواردیولا یک تغییر دیگر در تیم ایجاد کرد؛ ژاوی از بازی خارج شد و تیاگو آلکانتارا جای او را در زمین گرفت. آخرین تعویض بارسا هم حضور کوئنکا به جای فابرگاس بود.
در دقایق پایانی باز هم این بازیکنان بارسا بودند که توپ و میدان را در اختیار داشتند و در مقابل بازیکنان رئال با خطاهای پیاپی تلاش می کردند جریان بازی را از دست حریف خارج کنند.
اما در نهایت بازی با همان نتیجه 2-1 به پایان رسید تا اولین ال کلاسیکوی سال 2012 به سوید کاتالان ها به پایان برسد.


آبیدال: صعودمان به مرحله بعد هنوز قطعی نیست

سایت گل- اریک آبیدال، مدافع فرانسوی بارسا، که در دیدار شب گذشته مقابل رئال گل پیروزی بخش تیمش را به ثمر رساند، اعلام کرد هنوز سرنوشت صعود تیمش به مرحله نیمه نهایی مشخص نیست.
در دیدار شب گذشته ابتدا رئال با گل دقیقه 11 کریس رونالدو پیش افتاد اما گل های آبیدال و پویول در نیمه دوم، پیروزی کاتالان ها را رقم زد.
بازی برگشت دو تیم هفته آینده در نوکمپ برگزار می شود و آبیدال معتقد است یک گل برتری صعود تیمش به مرحله بعد را تضمین نمی کند.
او در گفتگو با خبرنگاران گفت:" ما می خواستیم در این دیدار پیروز شویم و در نهایت توانستیم به یک پیروزی ارزشمند خارج از خانه برسیم. اما نمی توانیم در گذشته باقی بمانیم زیرا یک بازی دشوار دیگر در پیش است.
آنها با 5 بازیکن و به سختی دفاع می کردند. سیستم آنها نسبت به بازی های گذشته متفاوت بود اما ما بازی خودمان را انجام دادیم.
در ابتدا مشکلاتی داشتیم اما در نیمه دوم خیلی خوب بازی کردیم."
او همچنین از گلزنی اش ابراز خوشحالی کرد و گفت:" رقابت های حذفی مهم است ومن بازیکن چنین رقابت هایی هستم. من پیش از تنها در جام حذفی فرانسه گلزنی کرده بودم و این بار هم در این جام این اتفاق افتاد."


بوتراگنیو:به دنبال راهکاری برای غلبه بربارسا در نوکمپ هستیم؛ رفتارپه په تحت فشار بازی بود

Real Madrid director of Institutional Relations, Emilio Butrageño
(A. Piñeiro)

 

سایت گل- بعد از شکست 1-2 رئال مادرید مقابل بارسلونا در دیدار 4شنبه شب دو تیم در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو، امیلیانو بوتراگنیو، مدیر روابط عمومی رئال درمورد این بازی واکنش نشان داد.

بوتراگنیو درپایان مسابقه با تحلیل بازی گفت:« اینکه درابتدا به گل رسیدیم و از حریف پیش افتادیم،خبر خوبی بود ولی نتوانستیم از سلاح هایمان بهره ببریم.»

او با اشاره به نقاط قوت بارسلونا گفت:« بارسلونایی ها توانایی فراوانی برای تسلط چه در حرکات تهاجمی و چه در حرکات تدافعی داشتند.آنها زمانی که توپ را از دست می دادند، بازیکنان این تیم به سرعت جلو می آمدند و در مصافهای تک به تک خیلی خوب بودند. این برترین ویژگی های آنها در جریان بازی بود.ما از روی ضربه ایستگاهی گلی را دریافت کردیم؛جایی که از نظر تئوری واقعا قوی هستیم.»

او درمورد شیوه ای که رئال می تواند بابهره گیری از آن مقابل بارسا به پیروزی برسد گفت:« ما مقابل تیم بزرگی هستیم و باید به دنبال راهی باشیم تا بتوانیم آنها را شکست دهیم. در رقابتهای لالیگا به شیوه ای تهاجمی بازی می کنیم و در بازی چهارشنبه شب کار کردن برایمان سخت بود.ولی ما بد دفاع نکردیم. »

بوتراگنیو ادامه داد:« اولین گل بارسایی ها آسیب زیادی به ما وارد کرد. مادر نیمه دوم به دنبال ضد حمله بودیم ولی بارسایی ها بلافاصله بازی را به تساوی کشیدند و پاسکاری هایشان را شروع کردند و بازی را کشتند.»

بوتراگنیو درمورد بازی برگشت گفت:« سعی خواهیم کرد تا فرمولی برای غلبه بر بارسا در نوکمپ پیدا کنیم ولی واقعیت این است که تا به امروز پیدا کردن این فرمول برای ما خیلی گران تمام شده . هنوز زمان زیادی تا پایان رقابتهای فصل مانده و ما دوباره سرمان را بلند خواهیم کرد.»

او در ادامه در مورد رفتار غیرورزشی په په مقابل مسی گفت:« با فشار، استرس و نگرانی و تمام احساساتی که در مسابقه هست، اصلا آسان نیست که خودت را کنترل کنی. په په مردی احساساتی است .کار او رفتار ایده آلی نبود ولی در جریان فشار یک مسابقه چنین رفتارهایی ممکن است رخ دهد.»

مروری برجلد روزنامه های اسپانیا بعد از ال کلاسیکو:داستانی تمام نشدنی

Abidal, Ricardo Carvalho
Getty
سایت گل- چهارشنبه شب و در دور رفت مرحله یک چهارم پایانی جام حذفی اسپانیا، دو تیم رئال مادرید و بارسلونا در سانتیاگو برنابئو مقابل هم قرار گرفتند. در این دیدار حساس و تماشایی بارسلونا توانست با نتیجه 1-2 از سد رئال مادرید عبور کند. مروری بر جلد روزنامه های اسپانیایی در روز بعد از این دیدار جالب توجه است:

روزنامه سیاسی ال پائیس، بخشی از جلد خود را به انتشار تصویر شادی ابی اناری ها بعد از گل پویول اختصاص داده و دراین باره نوشته:بارسلونا در ال کلاسیکوی جام حذفی هم حکمرانی می کند

Portada de El País (España)

روزنامه مارکا، چاپ مادرید:تیتر اصلی روزنامه چاپ مادرید مارکا این است: داستانی تمام نشدنی: رئال 1- بارسا 2
در زیر این تیتر می خوانیم: مورینیو درمقابل بارسا، بدون حرف ماند؛ تنها ایکر و کریس از غرق شدن مجدد مقابل بارسا در امان ماندند؛ گلهای پویول و ابیدال، دو مدافع بارسا،رئال نا آشنا را لرزاند
رفتارنادرست په په نسبت به مسی هم روی جلد رفته و درکنار تصویر این برخورد نوشته شده:«رفتار غیرقابل قبول په په نسبت به مسی»
این جمله مورینیو: «فکرش را هم نمی کردیم که از ضربه ایستگاهی گل بخوریم» اشاره دیگری به دیدار ال کلاسیکوی دیشب بود

Portada de Marca (España)


روزنامه آ.اس چاپ مادرید:یکی دیگر از روزنامه های چاپ مادرید،با روی جلد بردن عکس مورینیو در هنگام تعویض رئال در کنار دو نفر از شاگردانش تیتر زد:«رفتارهای عجیب و همیشگی مورینیو» و در اطراف عکس اصلی نکات مختلفی را درمورد این بازی روی جلد برده: « هدیه پینتو، به سفیدها امیدواری داد.»
این روزنامه هم در روی جلدش به رفتار نادرست په په اشاره کرده است.

Portada de As (España)

روزنامه ال موندو دپورتیوو، یکی از روزنامه های ورزشی چاپ کاتالونیا هم در روز پنجشنبه تیتر زده:«قهرمانان»و صحنه مربوط به شادی بعد از گل پویول را روی جلد برده. درتوضیح تیتر اصلی می خوانیم:« بارسا دوباره فوتبالش را مقابل خشونت به نمایش گذاشت و یک گام به نیمه نهایی نزدیک تر شد.» و با قراردادن واژه «خائنان» پائین تر از واژه «قهرمانان» تصاویری از خشونت بازیکنان رئال را بازتاب داده.
وبه این نکته اشاره کرده که په په خطری کلی است که بیشترین خطاهای رئال ناتوان و برهم ریخته را در زمین انجام می داد.پیغام وین رونی درصفحه توئیترش خطاب به په په هم روی جلد این روزنامه کاتالان رفته

Portada de El Mundo Deportivo (España)

روزنامه اسپورت کاتالونیا: روزنامه اسپورت کاتالونیا با استفاده از عبارت خیلی محبوب که یکی از عبارتهایی بود که مورینیو در کنفرانس خبری معروفش در ال کلاسیکوی سال گذشته در لیگ قهرمانان اروپا برزبان آورد تیتر زده:« خیلی محبوب های برنابئو» و درتوضیح تیترش نوشته: بارسای پپ بار دیگر در ورزشگاه سفیدها خودنمایی کرد. در بخش پائینی صفحه اش هم به خطای خشن په په برروی مسی اشاره کرد.

Portada de Sport (España)روزنامه لا وانگواردیا،
یکی از روزنامه های دیگر سیاسی اسپانیا هم عکس اریک آبیدال و دانی آلوس بعد از به ثمر رسیدن دومین گل بارسا را روی جلد برده و تیتر زده: درس دیگری در برنابئو:


Portada de La Vanguardia (España)


گزارش روز:یك گل تارزانی از كارلس سافوردا پویول

Clasico : Real Madrid - Barcelona (Copa Del Rey)
Clasico : Real Madrid - Barcelona (Copa Del Rey)

سایت گل - كارلس پویول نماد تعصب باشگاه بارسلونا در شبی كه مسی یه شدت تحت فشار بود بدون شك یكی از ستارگان تیمش بود. او علاوه بر بازی زیبا یك گل كه كاملا این گل را میتوان با لقبش مقایسه كرد نیز به ثمر رساند. یك گل با ضربه سر شیرجه ای گلی تماما تارزانی!

كارلس سابقه باز كردن دروازه رئال در سانتیاگو را قبل از این بازی نیز داشت. اگر به حافظه خود كمی فشار بیاورید قطعا گل زیبای او كه اتفاقا با ضربه سر به ثمر رسید را در ان بازی 6-2 معروف به یاد  می اورید.

کارلس سافوردا پویول متولد 13 آوریل سال 1978 است. پویول در پوبلا دی سگوئر شهری در شمال ایالت كاتالونیا چشم به جهان گشود و به نوعی می توان گفت تماما بارسایی است. او دوران فوتبالی خود را در بارسلونا آغاز كرد و برای تیم های دوم و سوم بارسلونا سالها درخشید. در فصل 96-97 یك بار برای تیم دوم بارسا به میدان رفت و البته گلزنی هم كرد. در دو فصل بعد یعنی 97 تا 99 در 74 بازی برای بارسا 3 بار گلزنی كرد. او در فصل 1999 و در حالی كه 8 بازی در خدمت تیم ب بود، به تیم اصلی فرا خوانده شد و در واقع پس از ارئه ی بازی های قابل قبول مورد توجه لوئیس ونگال، مربی هلندی وقت بارسا قرار گرفت و برای اولین بار در تاریخ 2 اكتبر 1999 مقابل وایادولید و با پیراهن شماره ی 24 برای تیم اصلی به میدان رفت.


                          در آن برهه از زمان مدافعانی چون فیلیپ آبلاردو، رازیگر و دی بوئر از دیگر اركان خط دفاعی این تیم بودند و پویول جوان به عنوان مدافع راست به بازی گرفته می شد. از همان زمان هم قدرت تدافعی او بر حركات هجومیش چربش داشت، به طوری كه تا حد زیادی به دفاع نه چندان مطمئن بارسا استحكام بخشید. در همین سالها بود كه توانست نخستین مقام جهانی خود را در المپیك با اسپانیا در سیدنی استرالیا كسب كند. بعد از آن تورنمت بود كه مربی هلندی اعتماد بیشتری به وی كرد، به طوری كه پویول یك عنصر دائمی برای تیم محسوب شد.

روند روبه رشد كارلس از سال 2001 شروع شد دذ سالی كه بارسا تارتبه نازل 12 در جدول سقوط كرد ولی با درخشش پویول و رونالدینیو در انتهای فصل در رتبه دوم جای داشت و شاید اگر بازی ها ادامه داشت انها والنسیا را نیز می گرفتند. در ان سال كارلس در تیم منتخب فیفا انتخاب شد..
اوج سلطنت پویول در خط دفاع بارسلونا به فصل 2004-2005 بر می گردد، جایی كه او كاپیتان اول بارسلونا شد، آن هم در سنی كمتر از 25 سالگی. اگرچه پویول در فصل قبل از آن هم بعد از انریكه و کوکو سومین كاپیتان محسوب می شد. این در حالی بود كه تیم های بسیار قدرتمندی خواهان به خدمت گرفتن او شدند كه در راس انها آث میلان ایتالیا قرار داشت و برلوسكونی گفته بود زوج نستا و پویول یك زوج طلایی برای آنها خواهد بود.

ولی زمانی كه كارلوس پویول با بیان جمله «بارسلونا برای من مانند اكسیژن است و بدون این تیم زندگی برایم معنی ندارد» میزان تعصب راسخ خود را به همگان نشان داد، نه تنها میلان بلكه تیم های دیگر از خرید وی كاملا مایوس شدند. با توجه به میزان این تعصب باید پویول را همیشه باید یك بارسایی بدانیم. قدرت بدنی بالا، هوش سرشار در امور دفاعی، پرش های حیرت آور و قدرت جالب در زدن ضربات سر در عمق دفاع بارسا و البته تعصب بالا همگی ستودنی هستند، البته چیزی كه بازیكنان بارسا از آن یاد می كنند، این است كه در شرایط سخت همیشه به تیم روحیه می دهد و این خود خصوصیتی طبیعی برای یک کاپیتان واقعی در فوتبال است. پس از شش سال ناكامی بارسلونا در كسب مقام اولی در جام های مختلف، این طلسم در دوران کاپیتانی پویول شكسته شد و وی را می توان كاپیتان خوش یمنی نامید.

كارلس پویول كاپیتانی ست كه شما در ویترین افتخارات او هر جامی بخواهید یافت میشود لالیگا –كوپا  دل ری-جام قهرمانان –سوپر جام های اسپانیا و اروپا-جام جهانی باشگاه ها- جام ملت های اروپا-جا جهانی. شاید تنها جامی كه او به عنوان كاپتان بالای سر نبرده باشد فقط جام كنفدراسیون ها باشد!


کلیپ گلها

دانلود گل رونالدو

دانلود گل پویول

دانلود گل آبیدال
کلیپ دایو په په

کلیپ پا گذاشتن رو دست مسی توسط په په!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


عکس های بازی


 ارسال توسط آریا
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

طراحی سایت

قالب وبلاگ