تبلیغات
بارسلون - پدر مسی:اتحاد خانوادگی رمز موفقیت لیونل است؛چابی شایسته یک جایزه ویژه از سوی فیفاست

Jorge Messi
.

 

سایت گل- خورخه مسی، پدر لیونل مسی ، درکنار سلیا، مادر مسی و آنتونیا، نامزد لیونل مسی در مراسم اهدای توپ طلای سال 2011 در سالن فیفا در زوریخ حضور داشت.

با اهدای توپ طلا به ستاره 24 ساله آرژانتینی برق شوق و شادی در چشمان پدرش مشهود بود.چه کسی بیشتر از آنها از میزان تلاش و کوشش لیوی 24 ساله خبردارد؟ البته والدین مسی معتقدند که کلیدی ترین عامل موفقیت لیونل، فروتنی او بوده است

خورخه مسی، پدر مسی در گفت و گو با برنامه «ال ماتی» رادیو کاتالونیا در مورد راز و رمز موفقیت پسرش گفت:« خیلی سخت است که لئو عوض شد. باید اتفاق خیلی مهمی روی دهد که او شیوه رفتاری اش را تغییر دهد. معمولا او با همان رفتار همیشگی به زندگی اش ادامه می دهد و الان هم هدفش این است که با همین انگیزه همیشگی به فوتبال ادامه دهد.»

پدر مسی درادامه صحبتهایش درمورد درخواست شخصی پسرش از او گفت:« لئو از من خواسته تا خانه مان را عوض کنیم و به خانه بزرگتری برویم. باید ببینیم که چطور خواهد شد. باید خانه ای با ویترینی بزرگتر تهیه کنیم.»

البته پدر مسی این جمله را با لحنی طنزآلود به زبان آورد. هرچند که این صحبت خورخه مسی یک شوخی نبود؛ چرا که پسرش از سال 2005 تا به امروز بیش از 101 جایزه کسب کرده که دراین میان می توان به سه توپ طلا، سه عنوان برترین گلزن رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا اشاره کرد.

خورخه مسی معتقد است که بخشی از موفقیتهای پسرش به خاطر ثبات خانوادگی بوده:« ما همیشه سعی می کنیم که اتحاد خانوادگی زیادی داشته باشیم؛ این درحالی است که با گذشت زمان بچه ها رشد می کنند و فاصله ها بیشتر می شود ولی ما همیشه سعی می کنیم متحد باشیم.»

خورخه درمورد روند رشد شخصی پسرش گفت:« لیو در کمال آرامش است. چون این خصوصیت اخلاقی را از اعضای خانواده اش به ارث برده. البته مسی در سالهای اخیر به بلوغ فراوانی رسیده.من متوجه شده ام که روز به روز او بزرگتر می شود و بالغ تر از قبل شده است. لیونل واقعا مسئولیت پذیر است. روز دوشنبه و زمانی که ما از مراسم شهر زوریخ به بارسلونا بازگشتیم، او بلافاصله به اتاقش رفت و خوابید چون فردای آن روز می بایست در جلسه تمرینی بارسلونا شرکت می کرد.»

درجریان مراسم اهدای توپ طلا بود که مسی در صحبتهایی جایزه اش را به چابی ارناندس اهدا کرد. پدر مسی هم در صحبتهایی درمورد چابی گفت:« در مراسم درکنار والدین چابی بودیم و با درنظر داشتن اینکه تنها اسم یکی از این دو بازیکن به عنوان برنده انتخاب می شود، حس  بدی داشتم.چهارسال پیش هم در همین شرایط بودیم و واقعیت این است که هم من و هم مادر لئو فکر می کنیم که چابی هم شایسته جایزه ای ویژه از سوی فیفا است. فراتر از توپ طلا، چرا که چابی کارنامه درخشان و مهمی در دنیای فوتبال داشته است.»

El padre, la madre y la novia de Leo Messi durante la gala del lunes | Foto: VALENTI ENRICHارسال توسط آریا
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

طراحی سایت

قالب وبلاگ