تبلیغات
بارسلون - مسی هتریک کرد/گواردیولا بهترین شد

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 20 دی 1390
سلام دوستان
خیلی خوشحالم چون فردی به نام لیونل مسی توپ طلا رو برای سومین سال پیاپی گرفت
و پپ کبیر بهترین مربی  جهان شد و متاسفانه گل مسی انتخاب نشد واسه پوشکاش و نیمار این مقام رو برد

ژاوی متاسفانه سوم شد و رونالدو دوم شد و تازه مسی جایزشو به  به ژاوی تقدیم کرد.

پپ کبیر هم جیزشو به تیتو ویلانووا تقدیم کرد

viva FCBarcelona

viva Lionel Messi


viva Tito Vilanova

VIVA Xavi Hernandez


viva Pep GUARDILA

الانم  برین ادامه مطلب... 

2012-01-09 BALON ORO 69 

 

2012-01-09 BALON ORO 712012-01-09 BALON ORO 70این چند تا هم غلط نکنم مال قبل مراسمه
 

2012-01-09 BALON ORO 17 

 

2012-01-09 BALON ORO 19 

 

2012-01-09 BALON ORO 20 

 

2012-01-09 BALON ORO 22 

 

2012-01-09 BALON ORO 28 

 

2012-01-09 BALON ORO 26 

 

2012-01-09 BALON ORO 292012-01-09 BALON ORO 30 

 

2012-01-09 BALON ORO 31 

 

2012-01-09 BALON ORO 32

 

 

2012-01-09 BALON ORO 33
این هم آخریش بود
امیدوارم خوشتون اومده باشه

حالا هم مقاله ی گل
گزارش روز: هت تریک طلایی مسی؛ رکوردشکنی های مسی در زوریخ
سایت گل- لیونل مسی تنها 24 سال سن دارد ولی با همین سن و سال کم و جثه ریز نقشش توانسته تمام رکوردها را بشکند. ستاره ریزنقش و جوان بارسلونا دوشنبه شب توانست سومین توپ طلای متوالی اش را به دست بیاورد تا نامش را در میان بزرگانی که این جایزه معتبر را مال خود کرده اند ثبت کند.

او به جمع هت تریکی های توپ طلا پیوست. پیش از مسی، یوهان کرویف در سالهای 1971،1973 و 1974 این جایزه را مال خود کرده بود و مارکو فان باستن در سالهای 1988، 1989 و 1992 توپ طلا را به خانه برده بود.


میشل پلاتینی هم تنها برنده 3 توپ طلای متوالی در تاریخ دنیای فوتبال بود که در سالهای 1983  ، 1984   و 1985 این افتخار را کسب کرده بود و اکنون لیونل مسی توانست تا با کسب سومین توپ طلای متوالی اش نام خود را در کنار پلاتینی افسانه ای ثبت کند.

ستاره آرژآنتینی با کسب این موفقیت توانست تمامی بزرگانی را که در کارنامه ورزشی شان موفق به کسب دو توپ طلا شده بودند را پشت سربگذارد: اکنون اسطوره هایی مثل دی استفانو، کوین کیگان، رومنیگه ، بکن باوئر و رونالدو پشت سر اسطوره آرژآنتینی هستند ؛ الان تنها 4بازیکن در تاریخ دنیای فوتبال توانسته اند 3 توپ طلا را در کارنامه ورزشی شان به دست آورند و مسی یکی از آنهاست.

مسی بعد از آنکه در فصل 6-2005 عنوان بهترین بازیکن زیر21 سال اروپا را مال خود کرد، حرکتش به سمت اهداف بزرگتر را آغاز کرد.

او اکنون جوان ترین بازیکن تاریخ دنیای فوتبال است که سه توپ طلا کسب کرده است. سه عضو دیگر باشگاه سه تایی های توپ طلا (کرویف، پلاتینی و فان باستن) اولین توپ طلایشان را در سن 24 سالگی کسب کرده بودند، سنی که مسی در آن صاحب سه توپ طلا هست

البته مسی نتوانست عنوان جوان ترین دانده توپ طلا را کسب کند؛ چرا که این عنوان دراختیار رونالدوست که با بیست ویک سال و سه ماه سن این عنوان را دراختیار دارد. بعد از او مایکل اوون بود که در سن 21 سال و 11ماهگی توپ طلا را کسب کرد و مسی با 22 سال و پنج ماه سومین دارنده جوان توپ طلاست.


رای زلاتان به گواردیولا در رای گیری توپ طلا


سایت گل- به گزارش نشریه آ. اس، زلاتان ابراهیموویچ، مهاجم میلان، در انتخاب بهترین مربی سال فیفا به پپ گواردیولا، سرمربی بارسا، رای داد.

این در حالی است که کاپیتان تیم ملی سوئد در تنها فصلی که برای آبی و اناری ها به میدان رفت، رابطه چندان خوبی با سرمربی آبی و اناری ها نداشت و اخیرا در کتاب زندگی نامه اش به این مربی جوان به سختی تاخته بود.

اما زلاتان اجازه نداد این اختلافات در نظرش تاثیرگذار باشد و گواردیولا را به عنوان نظر اولش انتخاب کرد.

مورینیو و فرگوسن رقبای گواردیولا در انتخابات بهترین مربی سال بودند اما در نظر سرمربی کاتالانی توپ طلای مربی سال 2011 را به دست آورد؛ عنوانی که سال گذشته به مورینیو رسیده بود.

 زلاتان همچنین در رای گیری بهترین بازیکن به مسی رای داد و انتخاب های بعدی اش، رونی و اینیستا بودند.روسل: انتخاب مسی و گواردیولا به عنوان بهترین ها، موفقیت لاماسیا استسایت گل- ساندرو روسل، رئیس باشگاه بارسلونا در صحبتهایی به این نکته اشاره کرد که انتخاب لیونل مسی به عنوان برنده توپ طلای فیفا در سال 2011 و انتخاب پپ گواردیولا، به عنوان برترین مربی دنیا درسال 2011، اهمیت زیادی برای باشگاه کاتالان دارد؛ چرا که هر دوی این افراد در آکادمی فوتبال بارسلونا (لاماسیا) رشد و پرورش یافته اند

روسل در صحبتهایی که در شبکه تلویزیونی تی وی3 بازتاب یافت گفت:« از این موفقیت واقعا احساس غرور می کنم؛ برای گواردیولا و برای مسی. این یک جایزه بزرگ برای لاماسیا است. هر دوی این افراد در آکادمی فوتبال لاماسیا رشد و پرورش یافته اند و هردویشان جایزه شان را به اطرافیانشان هدیه کرده  اند. پپ این جایزه را به دستیارش تیتو ویلانووا هدیه کرد و مسی هم این جایزه را به چابی ارناندس تقدیم کرد. این نشان دهنده این است که انسانیت در تیم ما موج می زد و این تکرارنشدنی است. ما واقعا به خودمان می بالیم.»

رئیس باشگاه کاتالان در ادامه صحبتهایش گفت:« واقعا دلنشین است که این تیم و این مربی، بدین ترتیب اوضاع را رو به جلو می برند. پروژه ای که ما به دنیا ارائه کرده ایم، با قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا قابل مقایسه است. امیدوارم که سال آینده هم بتوانیم اینجا و دراین مراسم شرکت داشته باشیم.»

اینم یه والپیپر زیبا از لئودرباره لیومسی مرد سال 2011؛ازخلقت تو خوشحالیم


سایت گل - لیونل  مسی بهترین بازیكن سال 2011 جهان. این پسر 24 ساله كه در تمام جهان محبوب است جز ارژانتین امشب  را هیچ وقت فراموش نخواهد كرد. او در زوریخ برای سومین بار پیاپی بهترین بازیكن جهان شد و به نوعی در تصاحب توپ طلا هت تریك کرد.

 لیونل اندرس مسی درسال 1987در  روزاریو،‌ سانتافه  خاك ارژانتین به‌دنیا آمد. پدرش خورخه هوراکیو مسی، کارگر کارخانه بود و مادرش سلیا ماریا کوچیتینی٬ یک نظافتچی نیمه‌وقت بود.  همانطور كه از اسم والدین لئو مشخص است اصلیت والدین مسی ایتالیایی است و به شهر آنکونا باز می‌گردد. جد او، ‌آنجلو مسی در سال ۱۸۸۳ به آرژانتین مهاجرت کرد.

 لیونل از بچگی عاشق بازی با توپ بود او از پنج سالگی فوتبال خودش را در تیم گراندولی آغاز کرد؛ تیمی که پدرش در آن زمان مربیش بود.او در سال ۱۹۹۵ به نیوولز اولد بویز‌ رفت تیمی که در همان شهر روزاریو قرار داشت.

اما در سن 11 سالگی اندرس بود كه داستانی تازه برای او رقم خورد.در سن ۱۱ سالگی تشخیص داده‌شد که او با کمبود هورمون رشد مواجه‌است. ریور پلاته به پیشرفت مسی علاقه نشان داد اما پول کافی برای پرداخت هزینه‌های درمان بیماری مسی که ۹۰۰ دلار در ماه بود را  نداشت.

از شانس خوب مسی کارلس رکساچ، مدیر ورزشی وقت باشگاه بارسلونا، توسط بستگان مسی در لیدا و کاتالونیا، از استعداد او آگاه شده‌بود و مسی و پدرش آماده برای ترتیب دادن مذاکره با او اماده  بودند.رکساچ، بدون کاغذی در دست، پیشنهاد قرارداد مسی را بر روی دستمال کاغذی نوشت.بارسلونا پیشنهاد برای پرداخت هزینه‌های درمانی را پذیرفت به شرط آنکه مسی حاضر به نقل مکان به اسپانیا باشد. مسی و پدرش به بارسلون نقل مکان کردند، جایی که او در آکادمی جوانان باشگاه ثبت نام کرد.

مسی  در دوران نوجوانی درد زیادی را متحمل شده است به طوری كه شاید باور نكنید او هر روز در دوران نوجوانی به پاهای خود امپول میزد.لیونل هر وقت  از نوجوانی خود و امپول ها صحبت میكند بدنش میلرزد. اما ان دوران سخت را با كمك باشگاه بارسلونا پشت سر گذاشت ولیونل  کارش را در تیم جوانان بارسلونا آغاز کرد.

او  به زودی توانست در ترکیب تیم دوم بارسلونا جایگاه ثابتی به دست آورد. در آن فصل وی رکورد جالبی برجای گذاشت. میانگین بیش از یک گل در هر بازی. مسی در آن فصل توانست در 30 بازی 37 گل به ثمر برساند. 

مسی اولین بازی رسمیش را در ترکیب اصلی بارسلونا در ۱۶ نوامبر ۲۰۰۳ موقعی که ۱۶ سال و ۱۴۵ روز داشت در دیداری دوستانه مقابل پورتو انجام داد. کمتر از یک سال بعد، در ۱۶ اکتبر ۲۰۰۴، فرانک ریکارد، مسی را در بازی مقابل اسپانیول به میدان فرستاد تا اولین بازیش را در لالیگا انجام دهد (در حالی که ۱۷ سال و ۱۱۴ روز سن داشت). او تاکنون سومین بازیکن جوان بارسا است که در لالیگا بازی کرده‌است. جوانترین بازیکنی که در لیگ برای باشگاه به میدان رفته‌است بویان کرکیچ است که این رکورد را در سپتامبر ۲۰۰۷ به‌دست آورد. وقتی لیونل اولین گل خود را برای باشگاه در برابر آلباسته در تاریخ ۱ مه ۲۰۰۵ به‌ثمر رساند، تنها ۱۷ سال و ده ماه و هفت روز سن داشت و همین هم باعث شد که جوانترین گلزن تاریخ بارسلونا در لالیگا شود. البته تا زمانی که کرکیچ با گل زدن روی پاس گل مسی در سال ۲۰۰۷ این رکورد را شکست.

مسی در مورد مربی سابقش فرانك رایكارد گفته است: واقعیت این است که ریکارد عامل اصلی پیشرفت من بود. اعتمادی که او در موقعی که  فقط شانزده یا هفده ساله بودم به من داشت را هرگز فراموش نخواهم کرد.

           به مسی این شانس را دادند تا بتواند به عضویت تیم ملی اسپانیا دربیاید اما وی این پیشنهاد را رد کرد. در ژوئن سال 2004 مسی در بازی دوستانه بین دو تیم فوتبال زیر 20 ساله‌های آرژانتین و پاراگوئه به میدان رفت.در ژوئن 2005 توانست همراه با تیم زیر 20 ساله‌های آرژانتین به مقام قهرمانی مسابقات جام جهانی جوانان دست یابد. لیونل با زدن 6 گل کفش طلایی مسابقات و توپ طلایی بهترین بازیکن تورنمنت را نیز تصاحب کرد. با وجود این که لیونل بسیار جوان بود همیشه وی را با دیگو مارادونا مقایسه می‌کردند.

در تاریخ 27 ژوئن باشگاه بارسلونا قرارداد جدیدی با مسی تا سال 2010 منعقد کرد. در این قرارداد یک ماده وجود دارد که در آن آمده است هر تیمی می‌تواند با پرداخت مبلغ 150 میلیون یورو، مسی را به خدمت بگیرد. این مبلغ  30 میلیون یورو بیشتر از مبلغ فروش رونالدینیو است.

در سال 2005 خوزه پکرمن، لیونل مسی را به تیم ملی بزرگسالان آرژانتین دعوت کرد. وی اولین بازی‌اش را برابر مجارستان انجام داد. مسی در دقیقه 63 وارد میدان شد اما به فاصله 40 ثانیه از زمین مسابقه اخراج شد.  از همین ابتدا معلوم بود پیراهن البی سلسته برای او خوش یمن نیست .پس از این مسابقه، مسی اولین بازی واقعی خود را برای تیم ملی آرژانتین برابر پاراگوئه انجام داد.

وی اولین بازی خود را در جام باشگاه‌های اروپا در تاریخ 27 سپتامبر و در برابر اودینسه انجام داد. در دسامبر همان سال روزنامه ایتالیایی توتو اسپورت جایزه پسر طلایی 2005 را که به بهترین بازیکن زیر 21 سال اروپا داده می‌شود، به لیونل مسی داد. او توانست بالاتر از وین رونی، لوکاس پودولسکی و کریستیانو رونالدو قراربگیرد.

مصدومیت شدید باعث شد مسی به مدت دو ماه از کلیه فعالیت‌های ورزشی دور بماند. به خاطر این مصدومیت حضور وی در جام جهانی 2006 در هاله‌ای از ابهام فرو رفت. با این وجود نام لیونل مسی را به عنوان بازیکن تیم ملی آرژانتین  برای حضور در جام جهانی تحویل مقامات برگزاری مسابقات دادند.{كه از شریط لئو در این تورنومنت خبر دارید}

مسی پس از روماریو (فصل 94-93) اولین بازیکن بارسلونا بود که توانست در معروف‌ترین دربی اسپانیا هت تریک کند. در این فصل مسی گلی به ثمر رساند که همگان دوباره وی را با مارادونا مقایسه کردند. جانشین همانند مارادونا در بازی با انگلستان توپ را دریافت کرد، 62 متر با توپ حرکت کرده 6 نفر از بازیکنان حریف را پشت سر گذاشت و دروازه ختافه را گشود.البته پس از ان گل او یك گل دیگر زد كه كاملا شبیه به گل دست خدا مارادونا بود.

تمام کارشناسان ورزشی جهان این گل را مشابه گل قرن مارادونا دانسته و پس از این گل، مطبوعات اسپانیا به وی لقب «مسیدونا» دادند.

افتخارات:

Messi 2011

    قهرمانی در رقابت های فوتبال زیر بیست سال جهان ۲۰۰۵

    قهرمانی در سوپرجام اروپا ۰۶-۲۰۰۵، ۰۹-۲۰۰۸ و ۱۱-۲۰۱۰

    قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا ۰۶-۲۰۰۵ ۰۹-۲۰۰۸ و ۱۱-۲۰۱۰

    قهرمانی در لالیگای اسپانیا ۰۶-۲۰۰۵، ۰۹-۲۰۰۸ ٬۲۰۱۰-۲۰۰۹ و ۱۱-۲۰۱۰

    قهرمانی در سوپر جام اسپانیا ۰۶-۲۰۰۵، ۰۹-۲۰۰۸، ۱۰-۲۰۰۹ و ۱۱-۲۰۱۰

     قهرمانی در کوپا دل ری ۰۹-۲۰۰۸

۲۰۰۹و۲۰۱۱ قهرمانی در جام باشگاه‌های جهان

افتخارات فردی:

    بهترین گلزن جام جهانی زیر بیست سال ۲۰۰۵

    بهترین بازیکن جام جهانی زیر بیست سال ۲۰۰۵

    بهترین بازیکن جوان جهان ۲۰۰۶

    توپ طلایی اروپا ۲۰۰۹

   و۲۰۱۱ بهترین بازیکن فوتبال جهان ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰

    بهترین گلزن لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱

به قول مزدك میرزایی گزارش گر محبوب رسانه ملی كه در بازی بارسا ارسنال از بازی زیبای مسی احساساتی شده بود.خدایا تو را شكر می كنیم كه ما را در زمانی قرار دادی كه بازی مسی را ببینیم.

ارسال توسط آریا
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

طراحی سایت

قالب وبلاگ